23 kwietnia 2026r. w Starych Zawadach gm. Jedlińsk odbyły się eliminacje rejonowe XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie udział wzięły drużyny z regionu radomskiego, które wcześniej zwyciężyły w swoich etapach powiatowych. Nasz powiat kozienicki godnie reprezentowały dwie drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach, startujące w dwóch kategoriach wiekowych: 10–12 lat oraz 12–15 lat.
W młodszej grupie wiekowej wystąpili: Iga Bieńkowska, Zuzanna Tomczyk, Michał Łukiewicz oraz Michał Seredyn. W starszej drużynie byli: Daniel Stępień, Jakub Chołuj i Albert Borek.
Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwóch testach wiedzy obejmujących przepisy ruchu drogowego oraz zasady pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, a także w praktycznych zadaniach – jeździe po rowerowym torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali policjanci ruchu drogowego z Radomia oraz sędzia główny toru przeszkód.
Obie drużyny z naszej szkoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom przygotowania, wykazując się zarówno doskonałą znajomością przepisów, jak i świetnymi umiejętnościami jazdy na rowerze. W efekcie zarówno młodsza grupa wiekowa, jak i starsza zajęły na podium trzecie miejsce otrzymując puchary i nagrody.
Indywidualne sukcesy również zasługują na szczególne wyróżnienie. W starszej grupie wiekowej Daniel Stępień w konkursie zajął pierwsze miejsce, za co otrzymał puchar oraz nagrodę rzeczową. W młodszej kategorii drugie miejsce indywidualnie wywalczył Michał Seredyn.











