![]()
kwietnia w naszej szkole odbyła się XXIII edycja warsztatów „W zdrowym ciele zdrowy duch” organizowanych przez naszą placówkę przy współudziale Kozienickiego Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża . Skierowane one były do uczniów klas 7-8 z powiatu kozienickiego.
Warsztaty dotyczyły znaczenia dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne oraz ich wzajemnego wpływu na codzienne funkcjonowanie. W akcję zaangażowała się:
Poradnia Psychologiczna –Pedagogiczna w Kozienicach, Pani Dorota Marut i Pani Renata Kowalska przeprowadziły warsztaty dotyczące zjawiska hejtu, jego przyczyn, skutków oraz radzenia sobie z nim. Hejt jest poważnym problemem społecznym , który może dotknąć każdego. Kluczowe jest odpowiednie korzystanie z internetu, empatia oraz wspieranie osób, które padły ofiarą hejtu.
Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach ,pani Ewa Kostrzewa przedstawiła uczestnikom prezentację dotyczącą uzależnień i przemocy. Uczniowie dowiedzieli się jakie konsekwencje niosą za sobą uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy nadmiernego korzystania z telefonu. Dzięki alko i narko-goglom w praktyczny sposób mogli przekonać się jak alkohol i środki odurzające mogą wpływać na percepcję i reakcję człowieka.
Państwowa Straż Pożarna w Kozienicach, Pan Maciej Celuch zaprezentował jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia oraz jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową . Uczniowie mieli możliwość wykonać RKO pod czujnym okiem instruktorów.
![]()
Nie zabrakło również części artystycznej. Na scenie zaprezentował się uczeń naszej szkoły Antoni Bolek, którego koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem.
![]()
Uczennice klasy 8b oraz 4b przedstawiły układy taneczne, a następnie nasze najmłodsze tancerki zaprosiły zgromadzonych gości do wspólnej zabawy.
Podczas spotkania odbyły się warsztaty z makramy, podczas których uczestnicy własnoręcznie wykonali podkładkę pod kubek.
Na zakończenie warsztatów zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.
Warsztaty były nie tylko okazją do zdobyci praktycznych umiejętności, ale także do refleksji nad własnym stylem życia i bezpieczeństwem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach i z dużym zainteresowaniem przyswajali przekazywane treści.
