XXIII edycja warsztatów „W zdrowym ciele zdrowy duch”

uczniowie biorący udział w warsztatach

1️⃣5️⃣ kwietnia w naszej szkole odbyła się XXIII edycja warsztatów „W zdrowym ciele zdrowy duch” organizowanych przez naszą placówkę przy współudziale Kozienickiego Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża . Skierowane one były do uczniów klas 7-8 z powiatu kozienickiego.

❇️Warsztaty dotyczyły znaczenia dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne oraz ich wzajemnego wpływu na codzienne funkcjonowanie. W akcję zaangażowała się:

✅ Poradnia Psychologiczna –Pedagogiczna w Kozienicach, Pani Dorota Marut i Pani Renata Kowalska przeprowadziły warsztaty dotyczące zjawiska hejtu, jego przyczyn, skutków oraz radzenia sobie z nim. Hejt jest poważnym problemem społecznym , który może dotknąć każdego. Kluczowe jest odpowiednie korzystanie z internetu, empatia oraz wspieranie osób, które padły ofiarą hejtu.

👮Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach ,pani Ewa Kostrzewa przedstawiła uczestnikom prezentację dotyczącą uzależnień i przemocy. Uczniowie dowiedzieli się jakie konsekwencje niosą za sobą uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy nadmiernego korzystania z telefonu. Dzięki alko i narko-goglom w praktyczny sposób mogli przekonać się jak alkohol i środki odurzające mogą wpływać na percepcję i reakcję człowieka.

👩🏻‍🚒Państwowa Straż Pożarna w Kozienicach, Pan Maciej Celuch zaprezentował jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia oraz jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową . Uczniowie mieli możliwość wykonać RKO pod czujnym okiem instruktorów.

🎵🎶Nie zabrakło również części artystycznej. Na scenie zaprezentował się uczeń naszej szkoły Antoni Bolek, którego koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem.

👯👯‍♂️Uczennice klasy 8b oraz 4b przedstawiły układy taneczne, a następnie nasze najmłodsze tancerki zaprosiły zgromadzonych gości do wspólnej zabawy.

🫟Podczas spotkania odbyły się warsztaty z makramy, podczas których uczestnicy własnoręcznie wykonali podkładkę pod kubek.

🌠Na zakończenie warsztatów zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

🙂Warsztaty były nie tylko okazją do zdobyci praktycznych umiejętności, ale także do refleksji nad własnym stylem życia i bezpieczeństwem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach i z dużym zainteresowaniem przyswajali przekazywane treści.

uczniowie biorący udział w warsztatach