Konkurs Literacki o Finansach rozstrzygnięty!

SZKOLNY  KONKURS

LITERACKI

w ramach Ogólnopolskiego Programu

ZŁOTE SZKOŁY NBP

pn. ”Poznajemy Bank Centralny”

W dniu 7 marca w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie KONKURSU LITERACKIEGO O FINANSACH. Konkurs odbył się w ramach programu „Złote Szkoły NBP”. Celem konkursu było: uświadomienie potrzeby działania bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów, propagowanie  poezji o tematyce ekonomicznej, wdrażanie do popularyzowania wiedzy ekonomicznej, rozwijanie zdolności recytatorskich,. Konkurs odbył się w różnych kategoriach wiekowych.  W kategorii klas I – II oraz III – IV polegał na recytacji dowolnego utworu o tematyce ekonomicznej, zaś starsi uczniowie mieli za zadanie ułożyć własny wiersz lub rymowankę.  Jeśli chodzi o recytację były to wiersze dotyczące następujących zagadnień: etat, pensja, budżet, waluta, bank, pieniądze, wyprzedaż, oszczędności, bankomat, emerytura, karta płatnicza itp. Naukę recytacji wiersza w klasach młodszych, poprzedziły lekcje z ekonomią podczas których wszystkie zagadnienia z wierszy zostały omówione.

Z kolei w klasach V-VIII zadanie konkursowe polegało na ułożeniu własnego wiersza o tematyce ekonomicznej. Naszym uczniom nie brakowało zarówno weny twórczej jak
i wiedzy ekonomicznej (wiersze uczniów będą dostępnej w specjalnej zakładce na stronie internetowej szkoły). Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z powyższym zadaniami otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Woźniak. W konkursie wzięło udział  64 uczniów. Komisja w składzie:
p. Marzanna Cichońska, p. A. Skiba i p. A. Baryłowicz wyłoniły następujące osoby:

I   grupa- uczniowie z klas I-II

I miejsce Adam Szczepaniak klasa IB

II miejsce Laura Smarz klasa IIC

III miejsce Kacper Spytek klasa IA

Wyróżnienie Antoni Osiński klasa II B

II grupa- uczniowie z klas III-IV

I miejsce Marcel Bojdziński klasa IIIC

II miejsce Julia Kurek klasa IVB

III miejsce Hanna Karcz klasa IVB

III  grupa- uczniowie z klas V-VIII

I miejsce: Julia Chodyra klasa VB, Bartosz Bieńkowski klasa VB, Jan Suszek klasa VIII f

II miejsce: Lena Łapińska klasa VIIIA,  Ksawery Marciniak klasa VA

III miejsce: Amelia Kurek klasa VIC, Jakub Nagadowski klasa VA

Wyróżnienia: Patrycja Mierzińska klasa VB, Wiktoria Dębińska klasa VIIIA, Franciszek Janaszek klasa VA

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!!!