Mistrzostwa Gminy Kozienice w piłce nożnej chłopców z klas VIII i VII

W sobotę 28.10.2023 r. na „Orliku” przy Zespole Szkół nr 1 odbyły się Mistrzostwa Gminy Kozienice w piłce nożnej chłopców z klas VIII i VII.

🥅 Do uczestnictwa zgłosiło się 6 zespołów. Pierwszą grupę tworzyły reprezentacje: PSP 1 Kozienice, PSP 3 Kozienice, PSP Janików. W drugiej grupie występowały: PSP 4 Kozienice, PSP Świerże Górne, PSP Wólka Tyrzyńska.Nasz zespół (PSP 3 Kozienice) rozpoczął od minimalnej porażki z PSP 1 Kozienice 0 : 1. W drugim spotkaniu nasi chłopcy okazali się skuteczniejsi od rówieśników z Janikowa zwyciężając 2 : 0. Trzeci mecz naszej grupy pomiędzy PSP 1 Kozienice, a PSP Janików zakończył się wygraną „Jedynki” 1 : 0, która ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w grupie przed „Trójką” i Janikowem. W drugiej grupie I miejsce zajęła reprezentacja PSP 4 Kozienice, pokonując zdecydowanie swoich rywali. Drugie miejsce zajęły Świerże Górne. W meczu o brązowy medal spotkały się więc zespoły PSP 3 Kozienice i PSP Świerże Górne. Po bardzo wyrównanym spotkaniu o zwycięstwie musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Dopiero 5 kolejka zadecydowała, że medale brązowe zdobyli młodzi piłkarze z naszej szkoły. Równie dużo emocji dostarczył nam mecz finałowy pomiędzy PSP 1 Kozienice i PSP 4 Kozienice. Regulaminowy czas nie wystarczył do wyłonienia mistrza. Bezbramkowy remis oznaczał, że ponownie oglądaliśmy konkurs rzutów karnych. Skuteczniejsi okazali się uczniowie z „Czwórki” i to oni zostali Mistrzami Gminy Kozienice.

🥉Zdobywcy III miejsca zespół PSP 3 Kozienice wystąpił w składzie: Bartosz Gontarz, Franciszek Szmigiel, Aleksander Kurzepa, Maksym Kharchenko, Aleksander Karbowiak, Dominik Zakliński, Kacper Włodarczyk, Adam Mazur.

⚽️ Opiekunem zespołu był Jacek Procki.