26 czerwca w ramach podsumowania całej mikropraktyki programu „Dobrostan. Szkoła pełna emocji” odbyły się warsztaty plastyczne. Podczas warsztatów uczniowie klas Vc i VIc wykonali na zakupionych koszulkach rysunki, symbole i emotki związane z emocjami. Podjęte działanie uwzględniło zróżnicowane potrzeby emocjonalne uczniów i uczennic z polski oraz z doświadczeniem migracji i uchodźctwa. Oprócz uczniów z Polski w warsztatach wzięło udział 3 uczniów z Ukrainy, 2 z Białorusi oraz uczniowie pochodzący z Anglii i Norwegii. Dzięki warsztatom uczniowie mogli odzwierciedlić poznane emocje na koszulkach , a także Integrować się w działaniu. Istotne stało się wspólne wykonanie zadania oraz ranga przedsięwzięcia. Ozdobione koszulki będą wykorzystane cyklicznie podczas benefisów, festynów oraz wyjść klasowych. Będą przypominać, że szkoła jest miejscem przyjaznym dla wszystkich bez względu na miejsce urodzenia i pochodzenie.

