XVII Otwarte Mistrzostwa Sudoku

Sudoku

XVII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbyły się 16 kwietna 2026 r. Uczestniczyło w nich 45 uczniów z dziesięciu szkół powiatu kozienickiego. Mistrzostwa odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy II-IV, szkoła podstawowa klasy V-VII, szkoła podstawowa klasa VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Kozienicach reprezentowało 6 uczniów: 

Kategoria kl. II – IV   – Franciszek Lagiewski kl. 2b, Iga Bartosiewicz kl. 3a

Kategoria kl. V – VII –  Julia Jurkiewicz kl. 6a, Marcel Bojdziński kl. 6c

Kategoria kl. VIII       –  Olga Staluszka kl. 8a, Kornel Urban kl. 8b.

Uczniowie rozwiązywali trzy krzyżówki sudoku o różnym poziomie trudności. Komisja składająca się z opiekunek uczestników mistrzostw po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców. Reprezentanci naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Kategoria: szkoły podstawowe klasy V – VII

III miejsce  Julia Jurkiewicz – kl. 6a

Kategoria: szkoły podstawowe klasy VIII i szkoły ponadpodstawowe

II miejsce   Olga Staluszka – kl 8a

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych owocnych zmagań z SUDOKU.

Uczniowie biorący udział w konkursie sudoku
Uczniowie biorący udział w konkursie sudoku
Uczniowie biorący udział w konkursie sudoku