XVII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbyły się 16 kwietna 2026 r. Uczestniczyło w nich 45 uczniów z dziesięciu szkół powiatu kozienickiego. Mistrzostwa odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy II-IV, szkoła podstawowa klasy V-VII, szkoła podstawowa klasa VIII i szkoły ponadpodstawowe.
Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Kozienicach reprezentowało 6 uczniów:
Kategoria kl. II – IV – Franciszek Lagiewski kl. 2b, Iga Bartosiewicz kl. 3a
Kategoria kl. V – VII – Julia Jurkiewicz kl. 6a, Marcel Bojdziński kl. 6c
Kategoria kl. VIII – Olga Staluszka kl. 8a, Kornel Urban kl. 8b.
Uczniowie rozwiązywali trzy krzyżówki sudoku o różnym poziomie trudności. Komisja składająca się z opiekunek uczestników mistrzostw po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców. Reprezentanci naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Kategoria: szkoły podstawowe klasy V – VII
III miejsce Julia Jurkiewicz – kl. 6a
Kategoria: szkoły podstawowe klasy VIII i szkoły ponadpodstawowe
II miejsce Olga Staluszka – kl 8a
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych owocnych zmagań z SUDOKU.


