W ramach programu „Dobrostan. Szkoła pełna emocji” w naszej szkole przeprowadzono szereg działań, które rozpoczęły się 20.04.2026r. a zakończą 26.06.2026r. W działaniach wzięły udział klasy, do których uczęszczają uczniowie doświadczeni uchodźstwem wojennym, politycznym, a także wrócili z dłuższego pobytu za granicą.
W ramach działań przeprowadzono pogadanki z uczniami klas IIIa, IIIb, IVa, IVb, Vc, i VIc na temat regulowania emocji pt.; Czy umiesz to nazwać?
W klasie IIIa i IIIb odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem „Szkoła pełna emocji”. Uroczyste podsumowanie projektu nastąpiło na „Festynie szkolnym” 30.05.2026r., podczas którego wręczono nagrody za prace wykonane na zajęciach warsztatowych.
Wszystkie prace zostały zaprezentowane środowisku szkolnemu na wystawie.
Podjęte mikropraktyki zaangażowały w działania uczniów m.in. cudzoziemców z trudnościami językowymi. Pozwoliły na pogłębienie integracji uczniów polskich z cudzoziemcami, pokonywanie tzw. „szoku kulturowego” oraz rozwijanie empatii.