Wycieczka przedszkolaków do Królewskich Źródeł

W czwartek 06. 06. 2024 r. odbyła się wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego
do rezerwatu „Królewskie Źródła”, który jest częścią Puszczy Kozienickiej. Celem wyjazdu była nie tylko wspólna zabawa z okazji Dnia Dziecka ale przede wszystkim poznanie walorów przyrodniczych tak pięknego miejsca. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się z Panem leśnikiem w kierunku źródła wyznaczoną ścieżką edukacyjną. Pan leśnik w ciekawy i przystępny sposób przedstawił formy ochrony przyrody na terenie rezerwatu. W trakcje wędrówki dzieci odczytywały znaki oraz tablice informacyjne, uzasadniały konieczność zachowania ciszy podczas pobytu na terenie rezerwatu, obserwowały las oraz jego mieszkańców, mierzyły drzewa, wsłuchiwały  się w odgłosy  ptaków. Nie obyło się bez ciekawych dyskusji i pytań do Pana leśnika. Po przyjemnym i długim spacerze był czas na odpoczynek, pieczenie kiełbasek przy ognisku i wspólną zabawę na polanie.