Złoto dziewcząt i chłopców w trójboju lekkoatletycznym!!!

25.05.2024 r. na stadionie sportowym w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Kozienice w TRÓJBOJU LA dziewcząt i chłopców dla uczniów z klas IV i młodszych.  W zawodach wzięły udział reprezentacje następujących szkół: PSP 3 Kozienice, PSP 2 Kozienice, PSP 4 Kozienice, PSP Świerże Górne oraz PSP Ryczywół.

Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: bieg na dystansie: 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Najmłodsi lekkoatleci reprezentujący naszą szkołę zarówno dziewczęta jak i chłopcy, wspaniale zaprezentowali się w poszczególnych konkurencjach uzyskując bardzo dobre wyniki.            

Reprezentację dziewcząt z PSP 3 stanowiła 5 – cio osobowa drużyna w składzie: Liliana Fituch (4a), Laura Królewiecka (4a), Kaja Kocińska (4b), Lena Pawelec (4c) oraz Nadia Tylus (4c). Dziewczęta uzyskały w sumie największą ilość punktów ze wszystkich konkurencji (515), pokonując  swoje koleżanki z zaprzyjaźnionych szkół, zajmując tym samym I miejsce.

Indywidualnie najlepszą zawodniczką spośród dziewcząt z naszej drużyny okazała się  Lena Pawelec – (4c), która uzyskała największą ilość punktów z trzech  konkurencji (140). 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA – dziewczęta:

I miejsce – PSP nr 3 w Kozienicach 

II miejsce – PSP nr 4 w Kozienicach 

III miejsce – PSP nr 2 w Kozienicach 

PSP Świerże Górne   

Opiekunem dziewcząt była Iwona Świątkowska.

          Reprezentację chłopców stanowiła 5–cio osobowa drużyna w składzie: Wojciech Włodarczyk (4a), Bartosz Piska (4b), Tomasz Jasek (4b), Antoni Chmielnicki (4c ) oraz Andrii Savchuk  (5e). W poszczególnych konkurencjach chłopcy również uzyskiwali wysokie rezultaty. Indywidualnie spośród startujących chłopców z naszej drużyny największą ilość punktów z trzech  konkurencji zdobył  Andrii Savchuk (4c) (137)

Ostatecznie drużyna chłopców zdobyła 415 punktów zajmując również I miejsce.

Opiekunem chłopców była Anna Kurek.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA – chłopcy:

I miejsce – PSP nr 3 w Kozienicach

II miejsce – PSP nr 2 w Kozienicach

III miejsce – PSP nr 4 w Kozienicach

IV miejsce – PSP Ryczywół

Młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

Gratulujemy wspaniałych wyników!