Sukces drużyny PSP 3

Już po raz XXX odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, w których wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu kozienickiego.

Etap rejonowy zakończył się sukcesem naszej drużyny, która zdobywając 1 miejsce w kategorii szkół podstawowych zakwalifikowała się do etapu okręgowego.

Naszą szkołę reprezentowały:

Basia Balcerzak- kapitan drużyny

Ćwiek Lena

Głowicka Wiktoria

Grabowska Olga

Lenartowicz Hanna

Rdułtowska Nikola

Uczestnicy zmierzyli się z egzaminem teoretycznym i praktycznym. Zespoły musiały udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowane były przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzujące itp.), dzięki czemu wszystko wyglądało bardzo realistycznie. Pod bacznym okiem sędziów, drużyny udzielały pomocy osobom poszkodowanym (ugryzienie przez wiewiórkę, złamanie ręki, krwotok z nosa, upadek z wysokości, zawał serca, omdlenie).

Nad przygotowanie uczniów do Mistrzostw czuwały: Balcerzak Justyna, Kurek Justyna i Edyta Tarczyńska.