SKKT

24 września 2023r. (sobota) uczniowie z dziesięciu klas: Ia , Ib, Va, Vc, VIa, VIc, VId, VIIb, VIId, VIIe i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w jednym z odcinków XIV Marszu Szlakiem Bojowym 31 Pułku Strzelców Kaniowskich – łącznie 33 uczniów z naszej szkoły. Zaproszenie otrzymaliśmy od Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. Oprócz naszej szkoły w rajdzie uczestniczyli także uczniowie z kilku innych szkół naszego powiatu.  Przeszliśmy pieszo trasę (w trudnych deszczowych warunkach pogodowych) ze Studzianek Pancernych niebieskim szlakiem do Chodkowa, a następnie do szkoły w Woli Chodkowskiej. W szkole został zorganizowany poczęstunek w formie ogniska.  W marszu brała udział grupa rekonstruktorów w historycznym umundurowaniu i wyposażeniu oraz ciężarówka z okresu II wojny światowej. Podczas tego rajdu składane były przez rekonstruktorów wiązanki,  kwiaty przy miejscach pamięci narodowej, przeprowadzane pogadanki na temat historycznych miejsc na trasie, pokazy wyposażenia i wyszkolenia rekonstruktorów. Uczestnicy marszu otrzymali pamiątkowe publikacje. Opiekę na dziećmi z naszej szkoły sprawowali: Renata Zając, Wioletta Balcerek i Sławomir Żak. 

Poniżej link do relacji:

https://www.canva.com/design/DAFvlNqi31o/_XwFkCARDpWvW1neBy1Mkw/watch?utm_content=DAFvlNqi31o&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink