Wycieczka do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”

👏👏To już kolejny raz kiedy uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę edukacyjną w ramach programu „Poznaj Polskę”, która została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

🙋‍♂️🙋‍♀️Klasy IVb oraz IVd pod opieką Pań: Dominiki Kustry, Sylwii Wojcieszek, Danuty Kopyt oraz Aleksandry Baryłowicz tym razem odwiedziły Warszawę.

🪄🪄Pierwszym punktem naszej wycieczki był „Laser Camp”. Miejsce w którym daliśmy upust naszym emocjom. Pojawiła się rywalizacja, ale również chęć zwycięstwa, która skłoniła nas do integracji oraz planowania naszych działań w grupie.

👑👑Następnym etapem naszej wizyty w Warszawie był spacer po Starym Mieście podczas, którego poznaliśmy historię powstania kolumny Zygmunta III Wazy oraz Rynku Starego Miasta. Wysłuchaliśmy legend o warszawskim Bazyliszku i warszawskiej Syrence. Zwiedzilismy również Łazienki Królewskie na terenie których zobaczyliśmy miedzy innymi słynny pomnik Fryderyka Chopina oraz letnią rezydencję ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podczas spaceru, czas umilały nam przechadzające się pawie, kaczki i biegające wiewiórki.

🥘🍲Podczas tego wyczerpującego dnia zjedliśmy również ciepły obiad, który dodał nam sił i energii do zwiedzania kolejnego i zarazem ostatniego punktu naszej wycieczki.

🔮🔮Muzeum Neonów w którym znajduje się około 100 neonów, ocalonych przed zniszczeniem, wywarło na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy możliwość przyjrzenia się neonom z bliska.

😀😀Około godz. 19.30, zmęczeni lecz szczęśliwi wróciliśmy do Kozienic.