W ramach zadania „LEKCJA Z EKONOMIĄ”, zagadnień ekonomicznych uczyliśmy się na różnych przedmiotach. W klasach I-III podczas edukacji społecznej, zaś w klasach IV- VIII głównie podczas lekcji wychowawczych ale również na j. angielskim, j. polskim oraz historii. Wykorzystywaliśmy materiały przekazane przez NBP, tj: Podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej. Prawa konsumenckie, jak bezpiecznie korzystać z polskich banknotów? Podstawowe informacje o depozytach bankowych, co trzeba wiedzieć o szybkich pożyczkach? Ponadto na lekcjach historii dowiedzieliśmy się o denominacji pieniądza, na lekcjach języka polskiego prześledziliśmy motyw pieniądza w literaturze, a także jaki wpływ miały pieniądze na bohaterów literackich, na j. angielskim poznaliśmy waluty różnych krajów oraz słownictwo związane z ekonomią, na informatyce o ochronie danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami. Porcja wiedzy była naprawdę spora.
- Start
- Szkoła
- Informacje dla rodziców
- Informacje dla uczniów
- Rada Rodziców
- Biblioteka Szkolna
- Złote Szkoły NBP
- Gazetka Szkolna
- Osiągnięcia szkoły
- Konkursy
- Dokumenty szkoły
- Innowacje pedagogiczne
- Projekty
- Historia szkoły
- Deklaracja Dostępności
- Program wychowawczo-profilaktyczny
- Kalendarium szkolne
- Siatkarski Ośrodek Szkolny
- Plan Lekcji
- Telefony alarmowe
Ostatnie wpisy
- 😳🤓🤯🥴SZKOŁA PEŁNA EMOCJI😄😲😯😟
- Zakończenie roku szkolngo 2025/2026!
- Uczniowie klas I c w „Zakupowej Misji Pierwszaka”
- Podsumowanie projektu „Mali finansiści – pieniądze, oszczędzanie i podatki w naszym mieście” realizowanego przez klasę 4a i 7a.
- Uczniowie klas VII odwiedzili Urząd Miejski w ramach lekcji doradztwa zawodowego
- Informacja!
- Delegacja z Niemiec i Włoch odwiedziła PSP nr 3 w Kozienicach
- Sukces PSP nr 3 w Kozienicach – pierwszy projekt Erasmus+ z dofinansowaniem dla szkoły podstawowej w Gminie Kozienice
- Rekrutacja do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/2027