09.05.2026 r. na stadionie miejskim w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Kozienice w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM dziewcząt i chłopców dla uczniów z klas VI i V. W zawodach wzięły udział reprezentacje następujących szkół: PSP w Janikowie, PSP w Ryczywole, PSP 2 Kozienice, PSP 3 Kozienice, PSP 4 Kozienice.
Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach: bieg na dystansie 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy). Lekkoatleci reprezentujący naszą szkołę zarówno dziewczęta jak i chłopcy, wspaniale zaprezentowali się w poszczególnych konkurencjach uzyskując bardzo dobre wyniki.
Reprezentację dziewcząt PSP 3 stanowiła 6 –cio osobowa drużyna w składzie: Julia Madej, Adela Jakubaszek, Lena Pawelec, Liliana Fituch, Laura Królewiecka, Anastazja Witkowska – Kurtek.
Ostatecznie drużyna dziewcząt zdobyła 646 punktów zajmując II miejsce.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA – dziewczęta:
I miejsce – PSP w Janikowie
II miejsce – PSP nr 3 w Kozienicach
III miejsce – PSP nr 2 w Kozienicach
IV miejsce – PSP nr 4 w Kozienicach
Opiekunem dziewcząt była Iwona Świątkowska.
Reprezentację chłopców stanowiła 4 –ro osobowa drużyna w składzie: Iwo Koniarczyk, Tsimafei Stralchenia, Aleksander Staluszka, Oskar Zawodnik. Chłopcy uzyskali w sumie największą ilość punktów ze wszystkich konkurencji ( 533 ), pokonując swoich kolegów z zaprzyjaźnionych szkół, zajmując tym samym I miejsce.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA – chłopcy:
I miejsce – PSP nr 3 w Kozienicach
II miejsce – PSP nr 4 w Kozienicach
III miejsce – PSP w Ryczywole
IV miejsce – PSP nr 2 w Kozienicach
Opiekunem chłopców był Marcin Pytlakowski
Młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.
Gratulujemy wspaniałych wyników!




