W dniu 30 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 235. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA- jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Była to doskonała okazja do refleksji nad historią naszej ojczyzny oraz nad wartościami takimi jak: patriotyzm, wolność i odpowiedzialność za swój kraj.
Oprawa słowno-muzyczna przybliżyła zebranym okoliczności uchwalenia tego wydarzenia. Występ stanowił cenną lekcję historii. W akademii wzięli udział uczniowie klas: 1c, 3a, 4b, 5a, 6a, 6b, 6c, 7a, 8b i 8c. Nad przygotowaniem uroczystości czuwały panie: Joanna Mierzejewska-koordynator, Anna Matera, Ada Podsiadła, Magdalena Ochocka, Agnieszka Skiba, Anna Kurek, Anna Wojtunik, Kinga Ząbek-Wilk.