PÓŁFINAŁY MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ I DZIECI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

17.10.2022 r. w Jedlińsku odbyły się półfinały Mazowieckich  Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta młodsze i starsze startowały na dystansie  10 x 800 m podobnie jak chłopcy młodsi. Sztafeta chłopców starszych odbyła się na dystansie 10 x 1000 m. W każdym z tych biegów startował zespół reprezentujący naszą szkołę.

Rywalizacja rozpoczęła się od biegu dziewcząt z rocznika 2010/2011. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów. Nasz zespół spisał się bardzo dobrze zajmując  6 miejsce.

Końcowa kolejność biegu dziewcząt z rocznika 2010/2011:

 1. PSP Jedlińsk
 2. PSP 3 Radom
 3. PSP 24 Radom
 4. PSP Przytyk
 5. PSP 1 Szydłowiec
 6. PSP 3 Kozienice
 7. PSP 2 Grójec
 8. PSP Nowe Miasto
 9. PSP 2 Kozienice
 10. PSP 2 Szydłowiec
 11. PSP 1 Białobrzegi

Dziewczęta naszej szkoły wystąpiły w składzie: Lena Śmietanka, Lena Ząbek, Nikola Rdułtowska, Hanna Lenartowicz, Olga Grabowska, Beata Piątkiewicz, Alicja Stępień, Katarzyna Gołębiak, Justyna Wilczek, Wictoria Szewc, Julia Zając. Opiekunem zespołu była pani Iwona Świątkowska.

W kategorii dziewcząt starszych z rocznika 2008/2009 nasza drużyna spisała się jeszcze lepiej zajmując ostatecznie 5 miejsce.

 Końcowa kolejność biegu dziewcząt z rocznika 2008/2009:

 1. PSP 4 Radom
 2. PSP Nowe Miasto
 3. PSP 24 Radom
 4. PSP Jedlińsk
 5. PSP 3 Kozienice
 6. PSP Przytyk
 7. PSP 1 Szydłowiec
 8. PSP Goszczyn
 9. PSP 1 Białobrzegi

Reprezentacja naszej szkoły w tej kategorii wiekowej wystąpiła w składzie:

Anna Łukaszek, Lena Łapińska, Julia Wójcik, Nikola Pucek, Zofia Wójcik, Antonina Lenarczyk, Antonina Marczak, Lena Chmielewska, Klaudia Smarz, Amelia Wawer, Alessia Chmielak, Maja Gnieciak Opiekunem zespołu była pani Iwona Świątkowska.

Niemniej emocji było w biegach chłopców. W kategorii chłopców młodszych nasz zespół dzięki bardzo ambitnej postawie wywalczył  7 miejsce.

Końcowa kolejność biegu chłopców z rocznika 2010/2011:

 1. PSP 4 Radom
 2. PSP Jedlińsk
 3. PSP 6 Radom
 4. PSP 1 Grójec
 5. PSP 2 Szydłowiec
 6. PSP 1 Szydłowiec
 7. PSP 3 Kozienice
 8. PSP Iłża
 9. PSP Białobrzegi
 10. PSP Nowe Miasto

Chłopcy wystąpili w składzie: Bartosz Gontarz, Igor Grzyb, Wojciech Kalbarczyk, Patryk Kielecki, Tomasz Michalec, Filip Nowak, Filip Piska, Jakub Pytka, Savchuk Maksym, Kornel Urban, Nikodem Wełnowski, Szymon Zielony. Opiekunem zespołu był pan Janusz Rdułtowski.

            W ostatnim biegu półfinałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców z rocznika 2008/2009, nasz zespół po emocjonującej walce do ostatniej zmiany, zdobył 3 miejsce. Do finału awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdego biegu.

Końcowa kolejność biegu chłopców z rocznika 2008/2009:

 1. PSP 4 Radom
 2. PSP 1 Grójec
 3. PSP 3 Kozienice
 4. PSP Przytyk
 5. PSP 1 Białobrzegi
 6. PSP 6 Radom
 7. PSP Iłża
 8. PSP Belsk Duży
 9. PSP 2 Szydłowiec
 10. PSP 1 Szydłowiec

 Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Karol Drabik, Maksym Kharchenko , Jakub Maj, Michał Piątkiewicz, Vladyslav Krisanov, Mateusz Smykiewicz, Maciej Szewc, Miłosz Wąsik, Michał Wójcik, Yahor Yanushkevich, Jan Jasek, Igor Przerwa. Opiekunem zespołu był pan Jacek Procki.