Zawody gminne w piłce nożnej dziewcząt klas VI i V oraz klas VIII i VII

W sobotę 08.10.2022 r. na Orliku przy Zespole Szkół w Kozienicach, odbyły się zawody gminne w piłce nożnej dziewcząt klas VI i V oraz klas VIII i VII.

W młodszej kategorii wystąpiło pięć zespołów, które reprezentowały następujące szkoły: PSP 1 Kozienice, PSP 2 Kozienice, PSP 3 Kozienice, PSP 4 Kozienice i PSP Janików.

Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z PSP 3 Kozienice pokonując w finale PSP 4 Kozienice 1 : 0 po bramce Wiktorii Szewc. Trzecie miejsce zdobyły dziewczęta z PSP Janikówpokonując po bardzo wyrównanym spotkaniu PSP 1 Kozienice. O wyniku decydował konkurs rzutów karnych, z którego zwycięsko wyszły dziewczęta z Janikowa. 

Nasz zespół wystąpił w składzie: Jagna Figurska, Maja Różańska, Wiktoria Szewc, Gabriela Przerwa, Katarzyna Gołębiak, Justyna Wilczek, Maja Stróż, Alicja Stępień, Julia Zając. Opiekunem zespołu była pani Anna Kurek.

W starszej kategorii dziewcząt z klas VIII i VII wystąpiły tylko dwa zespoły z PSP 1 Kozienice oraz PSP 3 Kozienice. W meczu decydującym więc o mistrzostwie Gminy Kozienice, po dwóch bramkach Leny Łapińskiej zwyciężyła reprezentacja PSP 3 Kozienice. 

Zespół wystąpił w składzie: Anna Łukaszek, Irmina Lenarcik, Zuzanna Zawadzak, Amelia Boratyn, Maria Przydworska, Klaudia Smarz, Antonina Lenarczyk, Lena Łapińska.  Opiekunem zespołu była pani Iwona Świątkowska.