WARSZTAT UCZNIOWSKI – PIERWSZA ODSŁONA

W ramach jednego z zadań „ZŁOTYCH SZKÓŁ NBP” czyli warsztatu uczniowskiego, edukację zaczęliśmy od najmłodszych klas. Nasza DRUŻYNA wraz
z koordynatorem projektu poprowadziła lekcje dla najmłodszych (klasy I-III).  Podczas zajęć poruszone zostały następujące zagadnienia: historia pieniądza, wymiana towarów, budżet, oszczędzanie, środki płatnicze.

Środki i metody pracy dostosowane były do wieku odbiorców. Nie zabrakło elementów pogadanki, aby wyjaśnić w jakiś sposób dzieci rozumieją pojęcia: budżetu, dziury budżetowej, dochodów, wydatków, podaży, popytu oraz oszczędzania.

Nie mogło również zabraknąć odpowiedniej literatury, np. G. Kasdepde „Pestka, drops, cukierek, ekonomia dziecinnie prosta”, B. Janiszewski, „Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią”, gdzie w sposób humorystyczny autorzy wyjaśniają skomplikowane pojęcia ekonomiczne. A potem przyszedł czas na aktywizację najmłodszych, aby sprawdzić jak sobie radzą z liczeniem wirtualnych pieniędzy, jak rozwiązują krzyżówki i zadania w aplikacjach wordwall i learningapps, jaka jest ich wiedza na temat kart płatniczych, znajomości banknotów,  wymiany towarów, budżetu, oszczędzania, środków płatniczych. Okazuje się, że radzili sobie świetnie i tematyka finansowa nie jest im obca. Przedstawiamy krótki filmik, aby przybliżyć społeczności szkolnej zrealizowane zadania. Oczywiście to jeszcze nie wszystko w ramach warsztatu uczniowskiego. Czekajcie na kolejne odsłony…..